top of page
Search
  • Writer's picturePetr Schwank

Troublegang na zámku. Mohou OZP pracovat i v budově z 18. století?

Updated: Sep 29, 2022

V osmdesátých letech 18. století sice bylo v Evropě na vzestupu osvícenství, ale se zaměstnáváním OZP stejně tehdejší stavitelé zámků nepočítali. Dnes je situace jiná. Státní Zámek Kladno navštívil Troublegang projektu O KROK s cílem prověřit, zda volná místa mohou obsadit OZP. Jak to dopadlo?


 

Co je to Troublegang


To je především sehraný tým, který prochází firmy a instituce. Hledá a doporučuje, co by se dalo pozměnit tak, aby pracovní pozice byla vhodná i pro OZP. Často jsou to maličkosti. Detaily, které se dají snadno upravit a nestojí to téměř žádnou práci. Po analýze prostor vypracuje Troublegang řešení, na základě kterého se pak firma může rozhodnout přijmout na pozici i OZP.

Zámek Kladno

Kladenský zámek potřeboval vyřešit pozici správce objektu a občasné úklidové práce. Nešlo o plný, ale částečný úvazek, kterým potřebovali provozovatelé vykrýt zhruba dva dny v týdnu. I to bývá zcela běžné.


Celý Troublegang v kompletní sestavě strávil analyzováním kladenského zámku necelé odpoledne. A právě v těchto dnech vzniká závěrečná zpráva, na základě které doporučí provozovatelům, jak jsou pozice vhodné pro OZP. A pokud to bude jen trochu možné, rovnou doporučí i kandidáty, kteří by se jednotlivých pozic mohli zhostit.

Stejným způsobem Troublegang testuje i mnoho jiných míst, kanceláří nebo výrobních hal. Potenciál pro OZP je ve všech firmách i organizacích velký. Stačí jej otestovat.
18 views0 comments

Comments


bottom of page