top of page

Pusťte na to Troublegang

Přemýšlíte, že zaměstnáte člověka s hendikepem, ale nejste si jistí, zda je vaše pracoviště pro to vhodné?

Pusťte na to Troublegang! Nebojte, neudělají vám z firmy kůlničku na dříví.

Tahle partička je sehraný tým profesionálů, každý s jiným hendikepem.

Díky tomu jsou efektivní jako Dlouhý, Široký, Bystrozraký a Sherlock Holmes s Watsonem dohromady.

Otestují vhodnost pracovního prostředí a navrhnou pro vás efektivní řešení.

přivřené oko
ucho
invalidní vozík
hlava a srdce
KT8A2450_1_edited.jpg

Jak to funguje

Náš vyškolený tým ověří vhodnost pracovního prostředí u vás na místě. Přijede, změří, ověří, analyzuje a na závěr vám předá auditní zprávu. Troublegang projde celou trasu od parkoviště nebo zastávky MHD, přes sociální zázemí, kantýnu, až na místo výkonu práce. Nahlédne do všech prostor, do kterých bude nový zaměstnanec potřebovat chodit.​ Každý člen Troublegangu pak z pozice svého hendikepu vyhodnotí pracoviště. Doporučí, zda a za jakých podmínek by bylo či nebylo nabízené místo vhodné pro člověka se stejným hendikepem. 
Na celý proces dohlíží koordinátor.

Proč jsme úspěšní?

Lidé s hendikepem mohou být hodnotnými členy týmu, jen mají odlišné potřeby, aby mohli práci vykonávat stejně kvalitně. Ověření vhodnosti pracovního prostředí ještě před přijetím OZP do týmu vám pomůže dobře se připravit, aby nebyl žádný trouble. Doporučíme vám kandidáty, kteří mají dobré dispozice pozici zvládnout.

 

Kromě  závěrečné hodnotící zprávy od nás dostanete také certifikát o hodnocení pracoviště se skórem úspěšnosti, kterým se můžete dál prezentovat, třeba před obchodními partnery. ​Pracujeme podle metodiky, pracovní postupy neustále ověřujeme a zdokonalujeme. Máme za sebou úspěšnou praxi, díky které víme, že to funguje.

okrok-uvod_edited.jpg

Troublegang

nikola
ucho

Nikola

Nikola vystudovala analytickou biochemii na Masarykově univerzitě v Brně. Ve 4 letech měla úraz a od té doby slyší jen s naslouchadly. Při komunikaci potřebuje odezírat. Rok strávila na Novém Zélandu, kde studovala angličtinu. Pracovala v památkovém ústavu a v laboratoři. Nyní je na mateřské dovolené a věnuje se své malé dceři. Jejími koníčky jsou focení, turistika a čtení knih.

Bára
přivřené oko

Bára

Bára studuje na České zemedělské univerzitě v Praze Chov hospodářských zvířat.
Chtěla by se profesně věnovat péči o zvířata. Před pěti lety prodělala těžký úraz obou očí. Od té doby má na pravém oku ztrátu zraku 40% a na levé čátečně nevidí. V Troublegangu zastupuje lidi se zrakovým postižením.Ve svém volném čase ráda jezdí na koni. 

Doris
invalidní vozík

Doris

Doris před rokem ukončila vysokoškolské studium a od té doby intenzivně hledala práci. Sama poptala více než 90 firem.

K pohovoru ji nepozval nikdo. Kdo ji zná, ví, že se jen tak nevzdá. Práci našla až díky O KROKU. V Troublegangu zastupuje lidi s tělesným postižením. Dětská mozková obrna jí poškodila hybnost těla a způsobila vadu řeči, proto je na vozíku. 

ruda
hlava a srdce

Ruda

Ruda pracuje jako pomocný pekař v pekárně U Dvou rohlíků. V Troublegangu zastupuje lidi s mentálním postižením. Je pracovitý, spolehlivý a pečlivý, vždy připravený pomoct kolegům.
Dokáže zamotat snad 10 housek za minutu. Jeho snem je být více samostatný a mít dobrou práci. Jednou by chtěl mít velkou rodinu.

bottom of page