top of page
TG.png

TROUBLEGANG

Pro zaměstnavatele otestujeme vhodnost pracovního prostředí

pro zaměstnance s hendikepem.​​

Proč Troublegang

Chtěli jsme upozornit na to, že většina zaměstnavatelů si myslí, že mít zaměstnance s hendikepem je pro ně jistý TROUBLE. Náš tým složený z lidí s rozličnými druhy hendikepu umí ověřit vhodnost pracovního prostředí, a zároveň na místě bourá zažité představy o člověku s postižením.

kanka_black_modra.png

Jak to funguje?

Zaměstnavatel nás osloví s žádostí o otestování vhodnosti pracovního prostředí pro OZP.

Náš TROUBLEGANG se dostaví do firmy, na místo výkonu práce. Zmapujeme a projde celou trasu od parkoviště nebo zastávky hromadné dopravy, přes kantýnu, sociální zázemí, až na místo výkonu práce. Nahlédneme do všech prostor, do kterých bude nový zaměstnanec potřebovat chodit.

Každý člen TROUBLEGANGU si vyzkouší druh práce, na kterou firma hledá nového pracovníka. Každý člen pak z pozice svého hendikepu vyhodnotí pracoviště. Doporučí, zda a za jakých podmínek by pro něj bylo či nebylo nabízené místo vhodné.

Na celý proces dohlíží koordinátorka Šárka, která má návštěvu TROUBLEGANGU ve firmách na starosti.

Proč jsme úspěšní?

Díky průzkumu pracovního prostředí naším TROUBLEGANGEM předcházíme chybám v procesu nástupu a přístupu k zaměstnávání OZP. Na základě toho už doporučujeme konkrétního kandidáta, který má dobré dispozice pozici zvládnout.

Pracujeme podle metodiky, pracovní postupy neustále ověřujeme a zdokonalujeme. Máme za sebou úspěšnou praxi, díky které víme, že to funguje.

Doris Průšová

Doris je na vozíku. Před rokem ukončila vysokoškolské studium a od té doby intenzivně hledala práci. Sama oslovila s životopisem více než 70 firem. K pohovoru ji nepozval nikdo. Členkou našeho TROUBLEGANGU je od počátku. 

 

Každý, kdo Doris zná, potvrdí, že je to bojovnice, kterou jen tak něco neodradí. Dokáže se do problému zakousnout, dokud se jí ho nepodaří vyřešit. Umí si najít své cesty k úspěchu. Má spoustu přátel, a to i proto, že je to člověk, který kolem sebe šiří pozitivní energii.

 

Máme rados, že se jí i díky Troublegangu konečně podařilo najít nové zaměstnání.

KT8A1744cb.JPG

Erik Čížek

Erik pracuje jako kuchař a je neslyšící. Jeho nadřízení o něm říkají, že je rychlý a spolehlivý zaměstnanec, který dokáže být dobrým parťákem v jakémkoli kolektivu. Je s námi od samotného začátku TROUBLEGANGU a to také díky tomu, že se rád pouští do nových věcí.

Nadevše miluje sport, svoje přátele a budapešťskou pomazánku. Sportu se věnuje profesionálně. Hází diskem a vrhá koulí, a to se rozhodně pozná i na jeho fyzičce. Díky tomu, že jezdí reprezentovat i Českou republiku velmi rád cestuje a poznává nejen nová místa, ale i lidi. Rozhodně je to extrovert. Jeho sen je mít fajn holku, dobrou práci a získávat v životě nové zkušenosti.

KT8A1757cb.jpg
kaňka_50_procent.png
KT8A1749cb.jpg

Ruda Pelant

Ruda pracuje jako pomocný pekař v sociálním podniku. V TROUBLEGANGU zastupuje lidi s mentálním postižením.

Ruda dokáže perfektně nejen odvést svou práci, ale rád pomůže i kolegům, když se dostanou do úzkých. Dokáže zamotat snad 10 housek za minutu😊!

 

Náš Ruda má velký sen, brzy se osamostatnit a mít velkou rodinu. Volný čas rád tráví se svou neteří, pro kterou vymýšlí různé bojovky a hry. Má tak trochu dětskou duši.

KT8A2366cb.jpg

Michaela Kottová

Míša pracuje na myčce nádobí. Má zrakovou vadu - na jedno oko je zcela nevidomá a na druhém má vidění omezené. V TROUBLEGANGU hodnotí možnosti zapojení osob se ztrátou zraku na manuální pozice.

Míša dokáže být někdy tichá a jindy zase neskutečně upovídaná. Nejvíce se dokáže rozpovídat o knihách, které právě čte. Inspirují ji životní příběhy lidí, takže životopis, to je rozhodně její šálek kávy. Kromě toho je vášnivou luštitelkou sudoku a křížovek.

bottom of page