top of page
Search

Troublegang znovu v akci


Náš Troublegang si vyzkoušel další pracovní pozice, tentokrát ve společnosti Arcadis Czech Republic s.r.o. v samém centru Prahy. Součástí testování je i dostupnost pracoviště a tady problém nebyl. Do firmy byla snadná dostupnost prostřednictvím MHD a jeden ze vchodů byl vhodný i pro vozíčkáře, což ocenila naše Doris, která se výtahem dostala do 1. patra a na vozíčku by neměla problém dojet i na toaletu.

Ve společnosti Arcadis Czech Republic s.r.o., která se věnuje designu, projektování a poradenství, si členové Troublegangu vyzkoušeli administrativní práce, které by výhledově mohly vykonávat osoby se zdravotním postižením. Jednalo se o práci s firemními dokumenty jako kontrola textu, skenování, kopírování nebo práce s kartotékou. HR manažerka společnosti požadovala znalost práce na počítače, MS Office a českého jazyka. Společnost by ráda lidem s hendikepem vyšla vstříc, a proto přišla i s nabídkou možnosti občasné práce z domova.

Práci s počítačem i kopírování si postupně vyzkoušeli jednotliví členové Troublegangu. Podle Doris by administrativní práci vozíčkáři zvládli, sama dosáhla na všechny úložné prostory, stačí prý jen naučit se ovládat kopírku a umět s počítačem.

Ruda, který má mentální postižení, to viděl jinak, ten by práci na počítači bohužel nezvládl. Zatímco Erik se ztrátou sluchu neměl s prací žádný problém. Podle Erika postačí zorientování se ve firmě, protože náplň práce by byla převážně stejná. Erik si pochválil i to, že v prostorách společnosti nebyl žádný hluk, který by mohl vadit v případě naslouchátka nebo implantátu.

Práce byla celkem jednoduchá, a tak nic nebrání zaměstnání lidí s hendikepem 😊.


20 views0 comments

Comments


bottom of page